Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Aktuality

PŘIHLÁŠKY A REGISTRACE - zde

______________________________________


OCENĚNÍ  
"GENTLEMAN SILNIC"

Video ke shlédnutí  
ZDE
________________________

Pavel Knap (41) zachránil život cyklistovi:
Místo poděkování jen VÝČITKA...

Více čti zde

______________________________________________________

Report z Metylovic :-)

Minulý pátek se team Dvě Kozy vypravil na první enduro soutěž letošní sezóny Beskydský pohár do krásných koutů moravského kraje. Podnik byl pořádaný pod záštitou ČAMS a rovnou říkám BYLA TO PECKA - a ať si drbe hlavu každý, kdo nebyl.
Pro mě (Dádu) to byla první soutěž  před kterou jsem musela spoléhat sama na sebe co se přípravy motorčičky týče, takže začátkem týdne trochu panika, ale díky informačnímu e-mailu o tom co vše má na motorce být od ředitele závodu Jirky Kučery jsem vše nakonec zvládla :-)
V pátek v brzkých ranních hodinách  jsme  vyrazili směr Metylovice. Cesta byla nekonečná. Už je to nějaká doba, kdy jsem naposled cestovala směr Beskydy a měla jsem pocit, že jedeme do Rumunska, ale ta dlouhá cesta za to rozhodně stála. Morava nás přivítala černými mraky a silným větrem a jediné co mi šlo hlavou bylo ,,jestli tohle nepřejde tak jsem pěkně v p..." O pohár lysé hory bylo před dvěma lety moje první enduro a jak to šneci mívají nikomu snad nepršelo tolik co mě (asi se ten pršící mrak tenkrát rozhodl, že mě bude doprovázet a chladit mě, ale mělo to opačný efekt :-D) Každopádně náš prvotní plán si ještě v pátek vyšlápnout na Lysou horu jsem  nechali na neděli.
Když jsme dorazili do depa tak chvilinku po nás se dostavili i někteří naši kluci z repre a nabídli nám ať si s nimi jedeme projít testy - kdo by odmítl ? :-) Autem plném chlapů plus dvě kozy jsem dojeli na ET a vysmátí  jsme vyrazili na trať. Byla jsem nadšená a těšila se  až tam na druhý den dorazím. Už jsem neměla takový strach z úseků, které se pro mě staly před dvěma lety osudnými - jen nesmí pršet. Test byl hodně podobný tomu dřívějšímu. Výjezdíky, sjezdíky, zatáčky na louce, kořínky, kameny proste BOMBA žádná nuda. Cross test byl celý natahaný na louce a pro mě složitější svým nakloněným povrchem. Počasí se k večer vyčasilo a vypadalo to, že bude excelentní sobotní závod a taky že jo.
Závod:
Do závodu jsme odstartovaly v celkovém počtu 3 ženy. První kolo jsem brala jako seznámení s tratí, tak jsem se ani moc nesnažila někde jet rychle :-) z toho vyplynulo, že na trati na které měli mít VŠICHNI najeto cca 10-15 min v každých hodinách, tak dádička chytla v prvním kole celkově 3 minuty :-) ale hlavní bylo si to užít :-) Kolo mělo myslím něco do 50km a přejezdy byly plné dlouhých výjezdů a nekonečných sjezdů. Značení bylo luxusní  a pořadatelsky excelentně zvládnuto  všude byli pořadatelé  co ukazovali směr minimálně v prvním kole. Krásný kluzký kamenitý výjezd se jel kousek od slavného výjezdu  na  Ondřejník a tam bylo jediné místo kde se to tak nějak zastavovalo. Nechci tu nijak machrovat, ale někteří jezdci by se na moto měli skutečně uklidnit. Většinou se dole nestojí kvůli tomu, že by všichni chtěli odpočívat, ale protože jsou úseky ucpané a je zbytečné se cpát někam, kde se stejně taky zaseknu a budu se vysilovat tlačením a obrušovat si gumy. Další věc, když se dostaneme do takhle kritického místa a jeden se rozhodne, že prostě jede, tak asi není úplně nejlepší nápad za ním vyrazit v celé skupině :-) Ve druhém kole se mi jelo krásně jen díky tomuto ucpanému výjezdu jsem chytla zase přes 20min což mě mrzelo, ale hlavně, že jsem celá, protože občas jsem se svého okolí i bála :-) ale to mě se asi na trati bojí každý :-)
Pro ťoťánka kozu Mišku bohužel sranda během druhého kola skončila - selhala jí technika a nemohla pokračovat dál v závodě což byla velká škoda. Soutěž měla velmi dobře rozjetou a rýsovalo se první místo. Já jsem objela kola dvě, ale pak mě přepadla taková migréna, že jsem závod přiznám se vzdala - kdo nezažil nepochopí ostatní si klidně říkejte, že jsem posera :-) Trochu zklamané jsme zalezly do auta a vylezly až večer. Zábava jela v plném proudu - hrála kapela - všichni spokojeni - moravské nářečí všude kolem nás - hory nás hlídaly z vrchu prostě úžasná parádička.

Tímto bych chtěla poděkovat všem co se podíleli na přípravě úžasného závodu a moc doufám, že v dalších letech se budeme moci do těchto překrásných končin vrátit.
Díky čus a brzy zase někde na viděnou zdraví koza Bára :-)

VÝSLEDKY

Absolutní  - zde

HobbyOpen - zde

HobbyVet 40 - zde

HobbyVet 50 - zde

Klasik - zde

MCR I E1 - zde

MCR I E2 - zde

MCR I E3 - zde

MCR I 80Open - zde

MCR I Vet50 - zde

MCR I VetOpen - zde

MCR I Ženy - zde

MCR II E1 - zde

MCR II E3 - zde

MCR II E2 - zde

MCR II VetOpen - zde

POHÁR E1 - zde

POHÁR E2 - zde

POHÁR E3 - zde

POHÁR Vet.Open - zde

_______________________________________________________________

18. 6. 2016 – MČR ENDURO OPEN CAMS - Beskydy, Metylovice, Pstruží, Ondřejník

V sobotu 18. června 2016 u obce Pstruží v Beskydech sjel cyklista z komunikace a po pádu do příkopu mu zapadl jazyk. Jeden z účastníků legálně povoleného podniku Mistrovství České republiky a Poháru CAMS Enduro, Pavel Knap (viz foto) z Liberce, si všiml v příkopu ležícího cyklisty a okamžitě zasáhl. Postiženému uvolnil zapadlý jazyk a až do příjezdu rychlé záchranné služby z Frýdku Místku udržoval zraněného při životě. Duchapřítomný motocyklový závodník mu tak svým jednáním zachránil život.

Byť veřejnost není Enduru a motocyklovým soutěžím příliš nakloněna, přesto všichni děkujeme právě jezdci této tak slavné motocyklové disciplíny Pavlu Knapovi za jeho čin, který si zaslouží úctu a uznání.


Jiří Kučera

Prosba o spolupráci.

Tímto prosím všechny jezdce Endura, kteří nám sabotují přípravu
Beskydského poháru, aby okamžitě zanechali volného ježdění v pásmu hory Ondřejník.

Tímto komplikujete přípravu závodu a  může dojít od správce státních lesů a biskupství k zastavení příprav této akce. Máme vyčleněné jezdce, kteří budou mít přístup pouze na značení trati a ti budou řádně nahlášeni a označeni vestami. Kdo bude přichycen, bude nahlášen a spravedlivě potrestán. Chlapi tuto akci ve zkráceném termínu připravuje asi 50 lidí, tak buďte tak hodní a nezkazte jejich úsilí . Trať závodu bude podobná jako v minulých ročnících, takže ji nemusíte trénovat a hledat.

Děkuji Vám tímto za pochopení.
Za přípravný výbor Mistrovství republiky a Enduro klub Palkovice Josef Lukeš
PS: Pokud si to přečtete řekněte to ostatním kamarádům !!!!

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky